Maakleritel mitte tülitada!


Kinnisvara müügikuulutuste juures näeb sageli lauset „maakleritel palun mitte tülitada“. Sellega annab müüja märku, et ta saab oma kinnisvara müügiga ise hakkama ja ei soovi kellegi abi. Omal jõul müümise peamine eelis on muidugi see, et siis ei pea maaklerile selle töö eest maksma. On siis kinnisvara müümisel maaklerit vaja?

Ei ole! Kui oled nutikas ja hakkaja, sul on aega ja huvi kogu müügiprotsessiga tegeleda, siis proovi ise müüa. Siin on selleks mõned näpunäited.

 • Anna müügisoovist teada naabritele ja tuttavatele
  Võibolla leiad nende seast kohe huvilise, lepite hinnas kokku ja ei peagi rohkem vaeva nägema. Kui nii lihtsalt siiski ei läinud, tuleb rohkem aega kulutada.

 • Tee oma kodust pildid
  Kvaliteetsed ja läbi mõeldud fotod on väga olulised. Head pildid tekitavad huvi ja loovad esmamulje ning annavad ülevaate sellest, mida sa müüd.

 • Mõtle välja hind
  Selleks sirvi kinnisvaraportaale ja vaata, mis hinnaga sarnaseid objekte samas piirkonnas müüakse. Mõtle, kas sinu kodul on võrreldes nendega mingeid plusse või miinuseid.

 • Koosta kuulutus
  Vaata kinnisvaraportaalides või müügigruppides teiste pealt, kuidas kuulutust sõnastada ja mis info on oluline. Võid teha ka oma originaalse silmatorkava kuulutuse.

 • Levita infot
  Levita kuulutust sotsiaalmeedias jm, räägi uuesti sõprade ja tuttavatega ja palu ka neil kuulutust jagada. Facebookis on ka palju kinnisvara ostu-müügi gruppe. Mitmes neist isegi rõhutatakse, et maaklerid pole oodatud.

 • Pane kuulutus kinnisvaraportaali
  Kui sa pole ikka veel ostjat leidnud või tahad kõik võimalused korraga ära kasutada, siis pane kuulutus vähemalt ühte kinnisvaraportaali. See vajab natuke nuputamist ja aega, aga pole ka väga keeruline ega kallis.

 • Kui oled leidnud ostja, siis minge notari juurde, kes tõendab lepingu, kinnitab tehingu ja vahendab raha liikumist.

Ja ongi kõik! Kui sul veab, siis leiadki ostja ja kõik läheb ludinal. Paljud saavad sellega hakkama ilma maakleri abita. Olen ka ise sama moodi oma kodu müünud ja kõik õnnestus.

Aga mis saab siis, kui sul ei vea, kõik see võtab ootamatult palju aega ja polegi nii lihtne? Mõtle enne hoolikalt läbi, kas oled ikka kõigeks valmis või on parem see töö siiski professionaalile usaldada. Tavalist korterit või uuemat linnamaja võib olla üsna lihtne müüa. Vaid müügiaeg võib pikaks ja tüütuks venida, kui kohe ostjat ei leia. Renoveerimata kodu, maja maal või muu keerulisem objekt võib kaasa tuua juba rohkem väljakutseid ja võimalikke karisid.

Kinnisvara ostjad on üha teadlikumad ja nõudlikumad. Seda eriti praegu, kus ostja on kuningas ja saab rahulikult ringi vaadata, tingida ja oma ostu kaaluda. Mõni räägib juriidilises keeles ja küsib küsimusi lubade, liitumiste, omandiõiguste, servituutide ja muu kohta, millest kohe arugi ei saa. Mõni keskendub peaasjalikult sinu kodus leiduvatele vigadele. Mõne huvilisega lihtsalt ei klapi. Kõige halvemal juhul nõuab ostja pärast tehingut sinult varjatud vigade parandamist ja ulatuslikumat remonti või osa raha tagasi. Või selgub alles pangas, et ostja ei saagi sinu kodu tagatisega laenu, sest ammune ümberehitus, õhksoojuspump vm pole seadustatud ja tuleb hakata pabereid korda ajama.

Kui leiad, et selline müügi- ja projektijuhtimise töö pole siiski sulle, sul pole aega või ei taha seikluseid ja sekeldusi, siis ongi ainuõige lahendus kaasata maakler. Sa võid seda teha kohe või ka hiljem, näiteks siis, kui pole tuttavate ja sotsiaalmeedia abil õnnestunud ostjat leida või oled juba jõudnud kuulutuse ka kinnisvaraportaali lisada, aga huvilisi ikka ei ole. Jah, maakler küsib oma töö eest tasu, mis enamasti on mõni protsent müügihinnast. Selle eest aga võid rahulikult magada ja olla kindel, et ta tegeleb kõigega professionaalselt ja saad oma kodu eest õiglase hinna.


Mida maakler teeb ja mida müügiprotsessi juures veel tähele panna, seda saad lugeda meie varasemast postitusest "Millest alustada kinnisvara müüki". 

 • Riho Kinks, nooremmaakler
  kinnisvara järelturu ekspert #1Loe lisaks

11.06.2024

10 soovitust, et kinnisvara flippimine kujuneks kasumlikuks

Ilmselt oled kuulnud kedagi sel teemal rääkimas või isegi mõelnud, et ostaks mõne odavamat sorti poolräämas korteri või maja, “vuntsiks üles” ja müüks kasumiga maha. Niiöelda flipiks. Tundub võrdlemisi lihtne, aga kas ikka on?

${___('read_more')}
03.01.2024

Mida silmas pidada, kui ees seisab koduvahetus?

Kui ees seisab koduvahetus, tuleb langetada mitmeid pere rahakotti puudutavaid otsuseid. Kas müüa olemasolev kinnisvara või mitte? Kas müügist saadavast rahast piisab uue ostmiseks? Kas ja kui palju on vaja võtta kodulaenu? Kas omafinantseering on olemas või tuleb otsida lisatagatis? Võimalusi koduvahetuseks on mitmeid. Milline on sobivaim, sõltub paljuski olemasolevatest kohustustest ja varadest.

${___('read_more')}
10.12.2023

Kui keeruliseks võib osutuda ühe korteri müük?

Kinnisvaratehingute juures ei ole enne midagi kindlat, kui kinnistusraamat seda kinnitab. Lugu räägib sellest, kui keeruliseks kujunes ühe võrdlemisi väikese 2-toalise Tartus asuva  varasemalt hüpoteeklaenuga soetatud korteri müük.

${___('read_more')}

Leia oma unistuste kodu

Me pakume kodutunnet. See saab tekkida hetkel, kui päriselt oma koju sisse astud. Äratundmine ja rõõm, mis paistab koduostja silmades, kui ta on leidnud oma õige pesa – see on meie edasiviiv jõud.

Kinnisvara järelturu ekspert #1

Hemden OÜ

Võta meiega ühendust, kui soovid nõu ja abi kinnisvara ostu, müügi või üüritehingul. Oleme Sinu jaoks olemas. 

Hemden - teie usaldusväärne partner kinnisvara valdkonnas!

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566

E: hemden@hemden.ee
T: +372 5627 8566
A: Tehnika 11, Tartu
Ettevõttest Kinnisvarapakkumised Teenused Blogi Kliendid meist Tule tiimi! Kontakt
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Esita ostu või müügisoov

Kui soovid kinnisvara alast nõu, plaanid mõnd tehingut või vajad eksperthinnangut, siis kirjelda oma soovi ja võtame sinuga ühendust.
Email again: